Бажаю всім злагоди і миру

Збудуємо громадянське суспільство…?

В м. Дрогобичі, так звані «інвестори – злодюги» вщент зруйнували бюджетоутворюючі підприємства (ДЗАК, ДДЗ та інші), процвітає тільки – БАЗАР.Без проведення реальних реформ, причому які влада обов'язково має почати з себе, Україна надалі занурюватиметься в економічну кризу та подальшу деградацію всіх основних механізмів функціонування держави. Значній частині населення стає зрозумілим, що Податковий кодекс необхідно приймати, хоча розуміють, що він не вирішить всіх їхніх проблем. Без реформ у громадян немає майбутнього ані для себе, ані для своїх дітей.

 

Ситуація, що склалася у нашій державі дивна. Окремі, впливові, «малі» (і не дуже малі) підприємці майже не платили податки і влада дивилась на це скрізь пальці. Натомість підприємці не втручались в дії можновладців, що збагачувались за державний рахунок. Ми стоїмо над прірвою, у бюджеті дірка на десятки, а може й сотні мільярдів гривень, а «хтось» не хоче фінансувати охорону здоров’я, освіту, оборону тощо.

 

Цей «хтось» -- виробнича сфера, яка створює матеріальні блага, наголошую не перепродує китайську продукцію, чи вживані речі, а створює її! Годувальники економіки знищені!

В м. Дрогобичі, так звані «інвестори – злодюги» вщент зруйнували бюджетоутворюючі підприємства (ДЗАК, ДДЗ та інші), процвітає тільки – БАЗАР. А платників податків, з реального сектору економіки, що сплачують у бюджет понад 50-60% від своєї зарплати - все меншає. На сьогодні у нас склалася «унікальна» ситуація – найбільше надходжень до місцевих бюджетів дають бюджетні установи! 


Під впливом останніх подій: обговорення Податкового кодексу, протести підприємців, Зарваницька ініціатива, позиція церкви тощо, вселяють віру у майбутнє нашої держави. Нарешті, на мою думку, в Україні зароджується громадянське суспільство. Громадяни тепер не апелюють до Віктора, Юлі, Миколи, Олександра чи ще будь-якого іншого доброго царя чи принцеси, які прийдуть до влади і все за них вирішать. Ніби помахом чарівної палочки всім стане добре: зростуть надходження у бюджет, збільшаться заробітна плата і пенсія, зникне корупція, створяться нові робочі місця та інше. Вся політична система України гнила і збудована на брехні! Політичних партій не існує! Це лише кланові угрупування, політичні бізнес-проекти, які створені олігархами для задоволення їхніх бізнес інтересів.

 

Проаналізуйте на прикладі «нашої дрогобицької політичної еліти», хто скільки разів змінював свою орієнтацію, підлаштовувався під реалії сьогодення і завжди залишався при владі! Тому вже вкотре наголошую, громаді необхідно не підтримувати того чи іншого лідера, а вимагати реальних реформ і прийняття фундаментальних законів, які кардинально можуть змінити ситуацію в нашій державі. Нові вибори, швидше за все, не змінять ситуацію, якщо не змінити правила гри і влада не буде відповідальною перед своєю громадою.


Необхідно примусити їх до реформ, які обов'язково мають початись з адміністративної реформи, реформи місцевого самоврядування, приборкання корупції та протидії тотальному розкраданню державних коштів, вимагати ліквідацію схем виведення коштів олігархами та «слугами народу» за межі країни (в офшори), скорочення витрат державного бюджету, прийняття закону про доступ до інформації, декларування доходів і видатків, введення податку на нерухомість та предмети розкоші тощо. У мене є великі сумніви, що влада без тиску громадськості, добровільно захоче реформувати державу. Сьогоднішні можновладці та їх попередники не хотіли раніше цього, і не палають великим бажанням зараз. 

  П.ДригуличСоздан 19 дек 2010  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
........
счетчик посещений
счетчик на сайт free counters Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання Українські традиції www.leleky.org Сайт для справжнього Українця Народний Оглядач Від свята до свята! Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм...