Бажаю всім злагоди і миру

Кого ж ми гріємо за свої гроші ?

Консультант Людмила Миколаївна МатійкоКого ж ми гріємо за свої гроші ?


    На днях, як і більшість дрогобичан, які не мають автономного опалення, отримую квитанцію на оплату послуг КП «Дрогобичтеплоенерго». Сума, прямо скажу, немаленька. Тому, хочу поділитись з читачами роздумами:

« А чи платимо ми лише за тепло в наших квартирах ?» 
Отже …


  Всі ми в цей зимовий період, коли сніг покрив землю, зауважуємо, що від будинку до будинку існують так звані «доріжки», де сніг чомусь не затримується, а тане навіть при мінусовій температурі (фото 1, 2). Так, тут під землею проходять так звані теплотраси, які судячи з розталого снігу мають недостатню теплоізоляцію або скоріше за все, зовсім її не мають. Отже, виходить, що вздовж теплотрас в діаметрі більше одного метра наша тепломережа гріє землю, щоб не замерзла «бідненька». Вгадайте з трьох раз – за чиї гроші. 
  Відкривши довідники з теплотехніки та проконсультувавшись зі спеціалістами в цій галузі, які на конкретних формулах та графіках (досвід вивчення цього питання більше 20 років!!!) показують, що втрати становлять від 5% до 20%, в залежності від подачі гарячої води з самої котельні.

   Це по-перше.
  По-друге, зайдіть у свої підвали і побачите подібну картину (фото 3, 4). Оголені труби гріють нашу бульбу. А ми потім бідкаємося, що в підвалі бульба краще росте, ніж на городі. А це ще приблизно 3% втрат.
  По-третє, довжина теплотрас. Наприклад, будинок №2 по вулиці Володимира Великого (це біля автостанції) обслуговує котельня, яка розташована між гуртожитком автокранового заводу (вул. Грушевського, 19) та будинком №16 по вул. Кн. Ольги. В цьому випадку довжина теплотраси більше як пів кілометра і витрати будуть явно перевищувати 20%.
  По-четверте, теперішні зими – це не те, що були років 30 назад з тріскучими морозами і кучугурами снігу. Часто температура піднімається більше нуля градусів, але батареї «жарять», що руку довго не потримаєш. Ніхто в котельнях не регулює температуру води на подачі, в залежності від температури «за бортом», даруйте, за вікном. І часто-густо в зимовий період можна побачити відкриті вікна не лише на кухнях, але і в кімнатах (фото 5) – гріємо атмосферу (і це коли весь світ б’є у всі дзвони, щодо глобального потепління). Так, кімнати потрібно провітрювати, як радять медики, але ж не цілий день !
  Так який же вихід ? КП «Дрогобичтеплоенерго» нічого в своїй роботі міняти не збирається. Автономне опалення (яке цих втрат немає) ставити не дозволяють (про відключення цілого будинку говорити не доводиться, оскільки пенсіонерам це не по кишені). 
Ставити мінікотельні для окремих будинків ? А може, інші виходи ?


  Отже, підсумовуючи (не від слова сум, хоч тут багато сумного) сказане, бачимо, що більше, ніж третина грошей, що ми з Вами платимо, йде явно не на обігрів наших квартир.
Так кого ж ми гріємо за свої гроші ?Создан 11 янв 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
........
счетчик посещений
счетчик на сайт free counters Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання Українські традиції www.leleky.org Сайт для справжнього Українця Народний Оглядач Від свята до свята! Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм...