Бажаю всім злагоди і миру

Священики погрожують голові Комісії сакрального мистецтва УГКЦ

Парохи таких парафій дбають в першу за товщину свого гаманця, а не за ХРАМИГолові Комісії сакрального мистецтва УГКЦ отцеві Севастіянові Дмитруху погрожували інші духовні особи за те, що він хотів припинити руйнування автентичного даху церкви на Золочівщині.

Про це стало відомо учора, 7 квітня, з політичної програми Остапа Дроздова «Прямим текстом», що виходить на телеканалі ZIK.

Розповідає голова Комісії сакрального мистецтва УГКЦ отець Севастіян Дмитрух: «У Золочівському районі, с. Залісся, є надзвичайно чудовий храм. Шатроподібне накриття з нього скинули, зробили куполи, мотивували тим, що, мовляв, ми візантійського обряду. Цей купол такий нефоремний вийшов, він спотворив усю церкву. Я звертався в обласну архітектуру, мали викликати того священика. Але не допомогло. Мені ж задзвонили і погрожували, чому викликаю комісію, чому забороняю їм робити те, що вони хочуть. Тепер я довідався, що вони взагалі там будуть старовинний двосхилий дах скидати і будувати баню».

«Я багато їздив Європою, відвідував Італію, Францію, багато міст, – додав о. Севастіян. – Там ніхто не має права змінити навіть дверей, одвірка чи порогу в історичному будинку без дозволу відповідних властей. А у нас у Катедральному соборі змінили мармурову плитку, яку ще Шептицький привіз, і положили «кльозетову». У сакральних спорудах – Преображенській церкві, храмах св. Андрія та св. Михаїла – поставили звичайні пластикові вікна. Хоча можна ж зробити з дуба! Просто треба мати любов до пам’ятки, до свого міста, замилування навіть до того перевернутого каменю, який, може, нерівний на хіднику, але є автентичним і лежить понад три століття».

О. Севастіян жахається тому, як некоректно і грубо реставрують сакральні пам’ятки на Львівщині, і відповідальність за це повністю лежить на духовних особах. «Дерев’яні храми оббиваються пластиком, покриваються дикого кольору булатами. Коли я приїжджаю в село і кажу: «Що ж ви робите?», вони відповідають: «Це є наше!». Я ж хочу сказати, що це не тільки їхнє, а й усіх нас – тих, які відійшли у вічність і тих, що мають прийти. На превеликий жаль, немає розуміння цього не тільки в звичайних мирян, а й в духовних осіб. Немає тої любові до краси, бо вважають, що якщо старе – це негарне, а нове буде чудове. Якщо ми не маємо коштів, давайте не будемо робити кіч. Збережімо те, що є…»

 
Отець Севастіян Дмитрух справді вболіває за архітектуру наших церков, адже великих гріх перед нашими нащадками "зашити вагонкою" храм, який простояв два-три століття і свідомо "поставити його на чергу" за 50 років до руйнування. Представяємо кілька фотодоказів такого дикунства.


І я впевнений, що парохи таких парафій (не сприймайте це за богохульство - це правда) дбають в першу за товщину свого гаманця, а не за ХРАМ.

 

На фото: храми Дрогобицького району оббиті "вагонкою" і перетворені на сільські хати, але ж їм більше століття і  через роки  наші внуки будуть згадувати "незлим тихим словом" сьогоднішніх парохів і так звані церковні комітети, які приймали рішення таке зробити. Создан 08 апр 2011  Комментарии       
Всего 2, последний 6 лет назад
Юрій Федчак 01 мая 2011 ответить
Це взагалі - моральний і розумовий дебілізм в голові таких псевдо-отців, що йдуть на такий крок: оббивати вагонкою, вставляти в храмах пластикові вікна чи робити з булат. листа куполи. Спостерігав таку картину в Старосамбірському районі (дорогою Старий Самбір - с. Мшанець). Після такого "облагородження" культові споруди почали нагадувати ганебне посміховисько. Вважаю, що треба публічно оголосити прізвища таких священиків, що спаплюжили таким негідним вчинком святині на Львівщині.
Іноді керівники таких церковних комітетів самі ініціюють оновлення куполів жовтою бляхою. Чому? Бо вона не ржавіє, нагадує золоту (покриту сульсеновим золотом), а отже дуже дорого коштує і тоді можна нагріти руки на віруючих, називаючи фактично удвічі-втричі вищу ціну (за бляху, оплату за роботу майстрам), ніж фактично це коштує. Ганьба таким попам! Їм не місце у богослужінні в церквах!
matiyko 02 мая 2011 ответить
Юрію, цілком Тебе підтримую !
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
........
счетчик посещений
счетчик на сайт free counters Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання Українські традиції www.leleky.org Сайт для справжнього Українця Народний Оглядач Від свята до свята! Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм...