Бажаю всім злагоди і миру

Видобуток сланцевого газу - загроза екології
Як би там не було, але видобуток в промислових масштабах для України - досить далека перспектива. Поки що ж, окрім переговорів з інвесторами, владі варто подумати і про екологію. Пласти сланцевого газу залягають глибше, ніж запаси води, і при гідророзриві пласта хімікати, які використовуються для цього розриву, потрапляють у воду.

Противники цього методу також вважають, що він викликає землетруси.

Деякі країни вже заборонили видобуток сланцевого газу на свої території. Зокрема, Болгарія стала другою після Франції країною ЄС, що заборонила гідророзрив. Країна відкликала ліцензію на видобуток сланцевого газу у компанії Chevron. Запаси сланцевого газу у Болгарії становлять до 1 трлн куб м.

У США в деяких районах де бурили сланцевий газ перетворили воду в певну суміш хімічних елементів, тепер цю воду можна підпалити.

При добуванні сланцевого газу буріння здійснюється спочатку вниз, а потім горизонтально крізь пласти.
В результаті гідророзриву сланцю газ змішується з водою та іншими хімічними речовинами. Все це відбувається на великій глибині і під високим тиском.

Певні занепокоєння вже виникають і в Україні.

На початку лютого Львівська облрада звернулася до Мінекології з проханням скерувати на Львівщину спеціалістів для організації широкого громадського обговорення перспективи видобутку сланцевого газу на Олеській площі, що охоплює 8 районів області.

За словами голови комісії з питань екології Львівської облради Ірини Сех, не можна з впевненістю стверджувати, що така технологія є безпечною, а під час процесу видобутку сланцевого газу є потенційна небезпека міні-землетрусів та повеней.

"Забруднення питних та ґрунтових вод, токсичність сумішей для гідроудару, проблема утилізації та повеней, надто дороге устаткування і ще додати густонаселеність цих районів – це, на мою думку, "коктейль Молотова", який може вибухнути щомиті і поставити Львівську область на грані екологічної катастрофи", – підкреслила Сех.

 

Нагадаємо, що видобувати сланцевий газ в Україні хочуть 6 компаній такі як Chevron, Eni, ExxonMobil, "Укрнафта", Shell, "Нафтогаз України". Создан 16 мар 2012  Комментарии       
Всего 1, последний 1 год назад
bukovel-2017-12 01 фев 2018 ответить
http://livesurf.ru/promo/121886
Программа для раскрутки сайта
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
........
счетчик посещений
счетчик на сайт free counters Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання Українські традиції www.leleky.org Сайт для справжнього Українця Народний Оглядач Від свята до свята! Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм...