Бажаю всім злагоди і миру

Єпископ Перемишльський Йосафат Коциловський та о. Степан Яворський (1939 рік)

Освячення води на свято Хрещення Господнього 19 січня 1939 року в ПеремишліПереглядаючи свої архівні фото, натрапив на світлину «Водосвяття на р. Сян в Перемишлі 1939 року», про що написано на тильній стороні світлини. Окрім цього дуже каліграфічним почерком є такий напис: «Нехай прийде Царство Твоє! У 50-ти ліття Священства просить о молитві о. Степан Яворський 1938 20/ІІІ 1988 Перемишль Дрогобич»

На світлині зафіксовано, як о. Степан Яворський, отримавши в березні 1938 року свячення з рук єпископа-помічника Перемишльської єпархії, Преосвященного владики Григорія Лакоти та будучи капеланом єпископа Перемишльського Преосвященного Йосафата Коциловського провадить з ним освячення води на свято Хрещення Господнього 19 січня 1939 року.

Посилаючись на інформацію з офіційного сайту Самбірсько-Дрогобицької Єпархцї УГКЦ хотілось розповісти про о. Степана Яворського.

Він народився 11 травня 1912 року на Дрогобиччині, в селі Добрівляни, навчався в українській гімназії в м. Стрию, де був переслідуваний польською поліцією за приналежність до патріотичних українських організацій. В 1933 році поступив до духовної Семінарії в. Перемишлі. 14 квітня 1947 року у Світлий Вівторок о. Степана Яворського було заарештовано радянською владою і він був ув'язнений у м. Львові, в тюрмі на вул. Лонцького, а згодом засуджено до п'яти років концтаборів ГУЛАГу. Після відбуття терміну о. Степан повернувся в Україну. За продовження підпільної душпастирської діяльності як греко-католицького священика, в 1957 році о. Степана було вдруге заарештовано. Після не вдалих спроб переконати його «підписати православіє» в обмін на високі церковні посади, о. Яворського було засуджено до шести років мордовських таборів та п'яти років заслання. Повернувся він на рідну землю аж після довгих 15 років. О. Степан Яворський не обмежувався працею на Дрогобиччині, а часто виїжджав у центральні і південні області України, де організовувались чи були зорганізовані греко-католицькі осередки. Закінчилось життя о. Степана 6 січня 1989 в. м. Дрогобичі.Создан 20 апр 2018  Комментарии       
Всего 1, последний 1 год назад
bukovel-2017-12 22 апр 2018 ответить
http://livesurf.ru/promo/121886
Раскрутка сайта
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
........
счетчик посещений
счетчик на сайт free counters Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання Українські традиції www.leleky.org Сайт для справжнього Українця Народний Оглядач Від свята до свята! Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм...