Бажаю всім злагоди і миру

Великий Піст
Настав час Великого Посту, час який ми називаємо періодом приготування до Пасхи, це час покаяння за наші особисті гріхи і гріхи всього світу.
 Святий Великий Піст, також називають Чотиридесятницею – це одна з найдавніших і найбільш духовних практик християнської релігії. Історія Великого Посту давня і багата традиціями. Вона сягає апостольських часів. Передпасхальний піст називається Великим не тільки тому, що він найтриваліший, але й тому, що він суворий і найважливіший в житті церкви і кожного християнина.
Час Чотиридесятниці має своє велике значення для нашого духовного життя. Може сьогодні з різних причин ми не в силі так суворо постити, як постили колись наші пращури, але й сьогодні маємо обов’язок дотримуватися духовного посту – це духовне очищення і боротьба з нашими шкідливими звичками, обов’язок молитви, практикування християнських чеснот та добрих справ. І якраз ця наша духовна обнова є властивою і найважливішою ціллю Святого Великого Посту.
Початок посту — це час покаяння, це день спасіння. Час Великого Посту для кожного християнина – це час духовної боротьби, в якій беруть участь й душа й тіло. Душа бере участь через ревну молитву й роздуми, через контроль над думками та помислами, практикуючи християнські чесноти і роблячи добрі справи. Це внутрішнє настановлення душі проявляється назовні через піст і покутні справи нашого тіла. Без тілесного посту нема й духовного посту.
Піст тілесний, тобто утримання від вживання певних продуктів, має бути урівноважений з постом духовним. Сам по собі тілесний піст нічого не дає і не наближає нас до спасіння. Справжній піст має бути пов’язаний з молитвою, покаянням, утриманням від пристрастей, викоріненням злих вчинків, прощенням образ, творенням добрих діл і милостині. Кожен сам має визначити, що заважає його духовному життю, і відмовитися від цього”.
Основа посту – боротьба з гріхом через помірність, тобто обмеженість в чомусь. Саме помірність, а не виснаження приводить до перемоги людини над собою.
Першим обов’язковим кроком є прощення і примирення з собою і всіма іншими людьми. Прощення – це час, коли минуле залишаємо Богові, щоб отримати краще майбутнє. Простягнімо сьогодні руку прощення всім хто є поруч, щоб ми змогли разом подумати над своїм майбутнім у часі посту і радісно дочекатись Світлого Христового Воскресіння.Создан 03 мар 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
........
счетчик посещений
счетчик на сайт Дрогобич Інфо free counters Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання Украинское и российское радио в Интернете Українські традиції Расстояние между городами www.leleky.org Сайт для справжнього Українця Народний Оглядач Від свята до свята! ДрогобичТорг Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Сервер поздоровлень, побажань та привітань Українські пісні ЛОДТРК Фото Планета Радио Твоє Радіо (Дрогобич) онлайн