Бажаю всім злагоди і миру

Чому здібні діти опиняються "за бортом" ВУЗів ?

Вступна кампанія очима громадського спостерігачаЕтап за етапом і вступна кампанія підходить до свого завершення. Які висновки зробив я для себе, як громадський спостерігач за проведенням зовнішнього незалежного оцінювання та вступною кампанією у ВНЗ 2009 року.
Здається благі наміри нашого Міністерства освіти знову стають «каменем спотикання», завдяки рішенням, прийнятими тими ж чиновниками Міністерства освіти. Виходить замкнене коло.
Але все по порядку. В травні проходить ЗНО – організація, проведення – все на найвищому рівні. Випускники отримують сертифікати з відповідними балами та подають документи у ті ВУЗи і на ті спеціальності, де бачать своє майбутнє. Логічним є і те, що документи (їх копії) подаються не одну спеціальність, а різні, як це дозволяють Умови прийому до ВНЗ, затверджених тим же МО України (відомий офіційний випадок, що один із абітурієнтів в Україні подав документи у шістдесят! ВУЗів). Але повернемося до нашого Дрогобича.
Наш Дрогобицький педагогічний університет ім. Івана Франка, без жодних скарг та зауважень приймає 3168 заяв абітурієнтів, які виявили бажання навчатись у нашому ВУЗі. Зрозуміло, що закони математики тут не діють, тому що кількість заяв не дорівнює кількості абітурієнтів, оскільки останні подавали заяви не лише на одну спеціальність.
Далі ще цікавіше. Згідно конкурсу сертифікатів, приймальна комісія створює рейтингові списки, де ті абітурієнти, що мають вищий бал отримують всі шанси для вступу до ВНЗ. Та виявляться, що існує ще досить велика група пільговиків та «цільовиків» (знову ж таки, згідно п.22 Умов прийому…). Не маю нічого проти цих категорій, але якщо випускники, які отримали на ЗНО 390-398 балів опиняються на межі, або за межами конкурсу – це не є нормально. Так, я згідний, цими категоріями не можна нехтувати, але на кожну спеціальність необхідне якесь обмеження – 5-10%, щоб дати шанс навчатися справді розумним і обдарованим дітям.
Я побував не на одному засіданні приймальної комісії нашого Франкового ВУЗу і не заздрю тій роботі й тому навантаженню, що вони виконують у ці спекотні дні. Судіть самі: після прийому документів, створити рейтингові списки по кожному напрямку, після цього у п’ятиденний термін прийняти оригінали документів рекомендованих абітурієнтів для навчання на державній формі, якщо їх не надали – прийом наступних. В цей час ніхто із керівників факультетів не може визначитись із тим, хто ж із студентів-першокурсників буде навчатись на його факультеті. А уявіть собі, які нервові зриви у майбутніх студентів та їх батьків! Про це можуть розповісти лише вони.
Не знаю, про що думали високі посадовці Міністерства освіти, «творивши» і затверджуючи такі Умови прийому, але явно не про абітурієнтів і не про ВУЗи, які їх будуть приймати.
Хочу подякувати керівництву та членам приймальної комісії Дрогобицького педагогічного університету ім. Івана Франка професору, доктору філософських наук Валерію Скотному, доктору педагогічних наук Володимиру Ковальчуку, кандидату фізико-математичних наук Володимиру Шарану та іншим, які надали мені можливість попрацювати та отримати інформацію для написання цієї статті.

Перший заступник голови Правління громадської організації
«Дрогобицький регіональний центр сталого розвитку громад»
Сергій МатійкоОбновлен 04 июн 2014. Создан 11 авг 2009  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
........
счетчик посещений
счетчик на сайт free counters Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання Українські традиції www.leleky.org Сайт для справжнього Українця Народний Оглядач Від свята до свята! Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм...