Бажаю всім злагоди і миру

Відпочинок на смітнику. Але, надія, думаю, що є!

Ми ж самі загаджуємо ті місця, де знову хочемо приїхати і відпочити. Де логіка ?В період літнього відпочинку, під час світової фінансової кризи, як ніколи гостро постало питання де відпочити і як. Закордонні вояжі для більшості мешканців нашого регіону недоступні, тому все більш популярним стає відпочинок у нашому краї. Всього лише за декілька хвилин подорожі на автомобілі чи громадському транспорті ти опиняєшся посеред казки, яка милує око і зігріває душу. Господь і природа любить нас, тому створили для нас справжній райський куточок на Землі - Карпатські гори зі стрункими смереками та стрімкими потоками. Але ми не завжди вдячні матінці природі і не відповідаємо їй взаємністю. Варто лише проаналізувати, чому у більшості міст нашого регіону, таких як Самбір, Старий Самбір, Стрий, Жидачів та ін. можна відпочивати безпосередньо на березі річки, навіть у межах міста. Чому вода для господарсько-питного забезпечення населення м. Дрогобича подається за десятки кілометрів з водозаборів с,Уріж та с. Гірське? Уявіть собі ситуацію, що ви купаєтесь одній з річок м. Дрогобича… Важко. Навіть у страшному сні… А тому що Тисменицю ми спільними зусиллями перетворили у стічну канаву. Але нам мало околиць міста Дрогобича, нам треба розвернуться на «широку ногу», тому ми масово почали забруднювати місця відпочинку в районі с. Кропивник, с. Рибник, с. Брониця та ін. населених пунктів нашого району.
Одним з церковних гріхів, що визнано Ватиканом, є нанесення шкоди довкіллю. Втім всі ми ходимо до церкви, молимося, навчаємо наших дітей, як треба жити, але коли ми одне декларуємо, а інше робимо, то наша наука буде марною справою. Ми як завжди звикли перекладати вину на владу, когось іншого, хтось нам постійно заважає, не забезпечує, не любить, не цінує і т.д. Різні окупаційні режими за всю багаторічну історію, не принесли стільки шкоди довкіллю, як ми і наша «рідна влада» за часи незалежності! Найбільш яскравим прикладом варварського відношення сучасних людей до природи є понівечені та засмічені прекрасні луги на річці Бистриця, що поблизу греблі (водозабору НПК «Галичина»). Так, всього лише за три тижні, за спостереженнями автора, «людиноподібні істоти» (даруйте за різкість) перетворили прекрасну галявину на смітник. Гори різноманітного сміття навколо, а поміж сміттям засмагають відпочивальники, навіть не помічаючи, що вони відпочивають на несанкціонованому сміттєзвалищі. Тут і раніше появлялись окремі купки сміття, але їх прибирали поодинокі свідомі громадяни. Осилити теперішні обсяги накопиченого сміття навіть і їм не під силу.
На песимістичній ноті й закінчилась би моя стаття, якби не подарували мені надію декілька прекрасних молодих людей, які вирізнялися серед натовпу своєю ґречною і правильною поведінкою. Вони все своє сміття збирали в поліетиленовий пакет і розділили мої нарікання на «хамське» ставлення людей до природи. Потім, після декількох моїх публічних похвальних висловлювань на адресу молоді, вони запропонували спільними зусиллями всіх відпочивальників зібрати сміття. Правда, відгукнулися не всі, але всього лише за невеликий проміжок часу, група цих молодих людей, а саме: Бобяк Юля, Янів Оксана з Болехівців, Максим Володимир, Андріїв Михайло та Микола, Стубан Андрій, Солецька Зоряна, Ілик Мар’яна – всі з Нового Села, Внукова Наталя з Дрогобича та окремі зрілі відпочивальники очистили галявину від сміття та спакували його в мішки. Згідно їхнього доручення кожен відпочивальник вивіз по декілька мішків на сміттєзвалище. Очі у цих молодих людей світилися добротою і палахкотіли вогниками переможців, адже вони найкращі, і батьки можуть гордитися ними!
Отож велика Вам шана, батьки, за виховання таких прекрасних дітей. Низький Вам уклін від громади.

Петро Дригулич


Создан 22 авг 2009  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
........
счетчик посещений
счетчик на сайт free counters Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання Українські традиції www.leleky.org Сайт для справжнього Українця Народний Оглядач Від свята до свята! Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм...