Бажаю всім злагоди і миру

Будівництво повинне відродити економіку

звернення голови Дрогобицької міської організації Партії Зелених УкраїниКриза - це складний для багатьох період, що дозволяє по-новому подивитися на життя. Саме під час кризи стаєш мудрішим. У кризовий час необхідна розробка нестандартних ідей. Криза серйозно вдарила по будівельній галузі. Будівництво в Україні скоротилося більш ніж на 80%, у скрутному становищі знаходяться виробники будматеріалів тощо. Державні мужі у своїх публічних виступах заявляють, що будівництво врятує інші галузі економіки України, але нічого для цього не роблять. Така сама ситуація й на місцевому рівні. Тому знову і знову намагаюся привернути увагу громадськості до однієї з найболючіших тем сьогодення, яку ніхто з політиків, всіх мастей, навіть не намагається вирішувати. Це виділення земель під індивідуальне житлове будівництво. Не мало часу минуло від попередньої публікації, а «віз і нині там». Те що проблема існує відомо всім, але дивує інше, чому з часу публікації ніхто не відгукнувся на пропозицію створити ініціативну групу і нарешті спробувати щось змінити, допомогти собі і громаді. Коли запрацюють будівельники, почнуть оживати у нашому місті інші суміжні підприємства, що займаються виробництвом та продажем будівельних матеріалів, наданням будівельно-монтажних, транспортних та інших послуг. З'являться робочі місця, поліпшиться добробут, знизиться соціальна напруга у суспільстві, збільшаться надходження до міського бюджету тощо. Використовуючи міжнародний досвід, за інвестиції громадян, що отримують земельні ділянки під забудову чи бізнесу, можна перед початком будівництва помешкань, збудувати під’їзні дороги, підвести підземні комунікації, енергоносії тощо. Це організує забудовників, зекономить їхні кошти і може слугувати своєрідною гарантією того, що у нас знову не з’являться так звані довгобуди.Але повірити в добру волю наших чиновників складно, оскільки масштаби зловживань у цій сфері важко навіть собі уявити.
Вдумайтеся у наведені дані: так, за перше півріччя 2009 р. в процесі приватизації земельних ділянок до державного бюджету надійшла смішна сума, всього 4,6 млн. грн. При цьому, що на «ринку землі» (якщо можна так його назвати), у великих містах один гектар коштує значно дорожче. Народ до певної міри турбує існуюча корупція і безвідповідальність чиновників, але чомусь мовчить і старається вирішувати свої проблеми запропонованими владою методами.
Нам не потрібно створювати і молитися на того чи іншого «ідола», необхідно встановлювати правила гри і контролювати їх виконання. Нам варто згадати Конфуція: "Найкращий громадянин для правителя той, хто йому не бреше та не дає спокою". Але шкода, що громадяни й українські політики до конфуціанської мудрості, вочевидь, не дозріли, і громадянське суспільство, яке не даватиме спокою, їм просто не потрібне.
Мешканці Дрогобича повинні знати своїх «героїв», дія чи бездіяльність яких призвела до такої ситуації.
На думку автора - це міські голови, колишній начальник управління комунальних ресурсів Янів А.Є., депутатська комісія з регулювання земельних відносин, містобудування та архітектури у складі: голови комісії Старосольського П.Р. (НУ) заступника голови комісії Ковалика І.С. (НУ), та членів комісії: Пікуша В.М. (КУН), Бульби В.Г. (Соцпартія), Волошина Б.В. (БЮТ).
Шановна громадо, невже знову склавши руки будемо чекати чергових виборів, щедрих обіцянок від «найдемократичніших» та «найнародніших» кандидатів у ради всіх рівнів, які вже вкотре підлаштовуючись під ситуацію, змінять свою політичну орієнтацію і знову обдурять нас. Чи все-таки ми не будемо байдужими і не станемо сподіватись на чиюсь ласку, а візьмемо ініціативу в свої руки і не проситимемо, а вимагатимемо дотримання наших конституційних прав.

П.Дригулич
Голова Дрогобицької міської організації Партії Зелених України


Создан 24 ноя 2009  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
........
счетчик посещений
счетчик на сайт free counters Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання Українські традиції www.leleky.org Сайт для справжнього Українця Народний Оглядач Від свята до свята! Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм...