Бажаю всім злагоди і миру

Не рубай ялинку!

Звернення дрогобицьких "зелених" до мешканців міста та районуНе пройде і місяця, як наступить урочистий час зустрічі Нового року та Різдва Христового. Ці свята за давнім звичаєм, слід зустрічати з ялинкою – символом вічності та довголіття. Лісова красуня приносить до кожної хати не лише святкову урочистість, але й свіжий, духмяний лісовий запах.
Та все-таки найбільш велична вона у своєму природному середовищі – лісі, де й приносить величезну користь. Адже хвойні ліси мають лікувальні властивості: вони оздоровлюють та дезинфікують повітря, виділяючи фітонциди і тим самим лікуючи нервові та астматичні захворювання. Безперечно, що цю функцію хвойні дерева можуть виконувати лише в лісі та аж ніяк не в наших оселях.
Ялини повинні втішати нас не лише протягом кількох тижнів – ці красуні мусять існувати для наших потомків.
Навколо населених пунктів, зокрема великих міст рідко можна зустріти величних багаторічних красунь, які ще поки що густо заселяють Карпати. Тож мусимо визнати, що наші міста мають слабкі, знищені легені. Чи надовго вистачить? Адже людина обходиться без функції легень лічені хвилини.
Кожен розуміє, що заклик зберегти від загибелі більше ялинок кожної зими повинен бути закликом власного серця, свідомого ставлення до найдорожчого – довкілля. Це стосується і первинних карпатських лісів – букових та дубових, які деякі державновладці так щиро, не задумуючись над наслідками, винищили і призвели до антропогенних катастроф на Закарпатті.
Кожна українська родина, кожен мешканець Прикарпаття мусить розсудливо подивитись на цей урочистий атрибут – ялинку.
Мабуть, ми повинні усвідомити, що наша спільна ялинка - в центрі міста чи іншого несеного пункту. Хіба не досить нам цих ялин?!
Нехай наша ялинка не лише своєю природною величчю та красою зігріває наші серця, а й достойним красуні вбранням.
Тож напередодні свят дрогобицький осередок Партії Зелених України вітає з наступаючим Новим Роком та Різдвяними святами всіх мешканців та гостей Прикарпаття.

Петро Дригулич.
Голова Дрогобицької міської організації Партії Зелених України


Создан 06 дек 2009  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
........
счетчик посещений
счетчик на сайт free counters Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання Українські традиції www.leleky.org Сайт для справжнього Українця Народний Оглядач Від свята до свята! Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм...