Бажаю всім злагоди і миру

Вибори Президента України: погляд спостерігача від Європарламенту
«У мене немає жодних підстав вважати, що на президентських виборах було організовано маніпуляції», - сказала в інтерв’ю «Німецькій хвилі» спостерігач від Європарламенту, лідер фракції «зелених» Ребекка Гармс. Євродепутат Ребекка Гармс розповіла, що під час спостереження за президентськими виборами у Києві в неї склалося враження про хорошу організацію роботи усіх виборчих дільниць.

За її словами, керівники володіли ситуацією, оперували всіма необхідними даними, пломбували урни за всіма правилами. Проблем з переносними урнами, у разі бажання виборців голосувати на дому теж не було. «Те, що я спостерігала, говорить радше на користь чесних і прозорих виборів. Мені немає на що скаржитися. Голосування було дуже добре підготоване. Тут у Києві», - сказала Р. Гармс.

Євродепутат наголосила, якщо усі міжнародні спостерігачі підтвердять, що вибори були демократичними, то всі кандидати повинні визнати результати, аби другий тур теж відбувся відповідно до «правил гри». «Я бачу, що Україна справді є орієнтованою на Захід країною, у чому я сьогодні під час проведення цих виборів знову переконалася. Те, як тут дискутують про вибори, як обговорюють стратегічність голосування, все це є свідченням того, що Україна та її громадяни за останні 5 років набагато більше наблизилися до Заходу, до ЄС, ніж я гадала», - сказала Р. Гармс.

Коментуючи перші результати екзит-полів, євродепутат зауважила, що це є свідченням розчарування виборців, які п'ять років тому покладали занадто великі сподівання на Віктора Ющенка. «Люди дуже розчаровані й президентом Ющенком, й нездатністю В. Ющенка та Ю. Тимошенко співпрацювати. І якщо нині колишні «помаранчеві» виборці голосували за В. Януковича або за С. Тігіпка чи інших кандидатів, то я вважаю, що це пов'язано з тим, що керівники помаранчевого табору не змогли дати людям впевненості», - сказала європарламентарій.

Поразку нинішнього президента Ребекка Гармс не драматизує і не вбачає в цьому поразки європейського курсу України. Вона відзначає, що правильним шляхом для майбутнього лідера нині є не лише формулювання глобальних цілей – курс на ЄС чи курс на Росію. Найважливіше, на її думку, аби досягти стабільності та дієвої демократії – подбати про те, щоб у країні функціонувала соціальна система, охорона здоров'я, у кожного був рівний доступ до освіти. «Вступ до ЄС все одно не буде можливим без загального реформування», - сказала депутат Європейського парламенту.


Создан 18 янв 2010  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
........
счетчик посещений
счетчик на сайт free counters Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання Українські традиції www.leleky.org Сайт для справжнього Українця Народний Оглядач Від свята до свята! Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм...