Бажаю всім злагоди і миру

Помилки, що стали відкриттями

Десятки речей, якими ми користуємося щодня, з'явилися завдяки простій випадковостіДесятки речей, якими ми користуємося щодня, з'явилися завдяки простій випадковості. Найбільш відомим подібним відкриттям, безумовно, є відкриття Америки Христофором Колумбом, який насправді плив у бік Азії. А зараз, як повідомляє Washington ProFile, американська дослідниця Шарлотт Джонсs опублікувала книгу "Помилки, які Запрацювали", в якій зібрала безліч прикладів помилок, більшою чи меншою мірою вплинули на життя людства.

Кока-Кола

Кока-Кола У 1886 році доктор і фармацевт Джон Пембертон намагався приготувати мікстуру на основі витяжки з листів південноамериканської рослини кока й африканських горіхів кола, що володіють тонізуючими властивостями. Пембертон спробував готову мікстуру і зрозумів, що вона має гарний смак. Пембертон порахував, що цей сироп міг допомогти людям, страждаючим від втоми, стресу і зубного болю. Фармацевт відніс сироп у найбільшу аптеку міста Атланти. У той же день були продані перші порції сиропу, по п'ять центів за склянку. Однак напій Coca-Cola з'явився в результаті недбалості. Випадково продавець, що розбавляв сироп, переплутав крани й налив газовану воду замість звичайної. Суміш, що вийшла і стала "кока-колою". Спочатку цей напій не мав великого успіху. За перший рік виробництва газованої води Пембертон витратив $ 79.96 на рекламу нового напою, але зміг продати Кока-коли тільки на $ 50. Нині кока-колу виробляють та п'ють в 200 країнах світу.

Печиво зі шматочками шоколаду

Один з найпопулярніших видів печива в США - печиво з шматочками шоколаду. Воно було винайдено у 1930-ті роки, коли господиня невеликого готелю Рут Вейкфілд вирішила спекти масляне печиво. Жінка розламала шоколадну плитку і перемішала шматочки шоколаду з тістом, розраховуючи, що шоколад розтане і додасть тісту коричневий колір і шоколадний присмак. Однак Вейкфілд підвело незнання законів фізики, і з духовки вона дістала печиво зі шматочками шоколаду.

Клейкі папірці для заміток

Клейкі папірці з'явилися в результаті невдалого експерименту по посиленню стійкості клею. У 1968 році співробітник дослідницької лабораторії компанії 3M намагався поліпшити якість клейкої стрічки (скотча). Він отримав щільний клей, який не усмоктувався в склеюються поверхні і був абсолютно даремний для виробництва скотча. Дослідник не знав, яким чином можна використовувати новий сорт клею. Чотири роки потому, його колега, який у вільний час співав у церковному хорі, був роздратований тим, що закладки в книзі псалмів, увесь час випадали. Тоді ж він згадав про клей, який міг би закріплювати паперові закладки, не пошкоджуючи сторінок книги. У 1980 році Post-it Notes були вперше випущені в продаж

Гума

У 1844 році винахідник Чарльз Гудійр випадково відкрив рецепт виготовлення гуми, яка не розм'якшується в спеку і не стає крихкою на морозі. Нова технологія отримала назву вулканізації. Гудійр, багато років безуспішно намагався поліпшити якість гуми, у ту пору вкрай примхливого і незручного матеріалу, одного разу випадково нагрів суміш каучуку і сірки на кухонній плиті. Відкриття процесу вулканізації гуми стало поштовхом для розвитку електропромисловості, оскільки гума є прекрасним ізоляційним матеріалом. Винахід Гудійра зробив можливим появу сучасного автомобіля.

Кардіостимулятор

Цей прилад, що зберігає життя мільйонам людей, що страждають захворюваннями серця, був винайдений випадково. У 1941 році інженер Джон Хоппс за замовленням військово-морського флоту проводив дослідження в області гіпотермії. Перед ним було поставлено завдання знайти спосіб максимально швидко обігріти людину, довгий час перебував на морозі або в холодній воді. Хоппс намагався використати для розігріву високочастотне радіовипромінювання і випадково виявив, що серце, перестає битися в результаті переохолодження, може бути знову "запущено", якщо його стимулювати електричними імпульсами. У 1950 році, на основі відкриття Хоппса, був створений перший кардіостимулятор. Він був великий і незручний, його застосування іноді приводило до появи опіків на тілі хворого. Медик Уїлсон Грейтбатч здійснив друге випадкове відкриття. Він працював над створенням пристрою, яке повинно було записувати серцевий ритм. Одного разу він випадково вставив у пристрій невідповідний резистор і помітив, що в електричному ланцюзі виникли коливання, що нагадують ритм роботи людського серця. Через два роки Грейтбатч створив перший імплантував кардіостимулятор, що подає штучні імпульси для стимуляції роботи серця.

Антибіотики

У 1928 році вчений Олександр Флемінг помітив, що пліснявий грибок пеніцилін заразив один з його зразків із хвороботворними бактеріями стафілокока, Залишений біля відкритого вікна. Флемінг вивчив зразок під мікроскопом і помітив, що цвіль знищувала бактерії. Важливість відкриття Флемінга стала ясною лише в 1940 році, коли у світі були розпочаті масові дослідження нового типу ліків-антибіотиків. Нині антибіотики украй широко застосовуються в медицині, вони складають до 15% усіх продаваних у світі ліків.

Візок для супермаркету

Візок для супермаркету Торговець Сільван Голдман винайшов перший візок для покупок в 1936 році. Голдман був власником великого продовольчого магазину в місті Оклахома-Сіті і помітив, що покупці відмовляються купувати деякі товари, тому що їх важко нести. Відкриття було випадковим: Голдман звернув увагу, як одна жінка-покупець поставила важку сумку на іграшкову машину, яку її син котив на мотузочці. Торговець спершу приробив до звичайної кошика невеликі коліщатка, а потім залучив на допомогу механіків і створив прототип сучасного візка. Масовий випуск цього пристрою був початий в 1947 році. Винахід візка дозволило створити новий вигляд магазину - супермаркет.

Мішок для сміття

Гаррі Василюк в 1950 році винайшов перший мішок для сміття. Василюк був винахідником і інженером і одного разу до нього звернувся муніципалітет міста, який поставив завдання: зробити так, щоб побутові відходи не висипалися в процесі завантаження сміттєприбиральних машин. Василюк довгий час роздумував над створенням подоби пилососа, але рішення прийшло раптово. Хтось із його знайомих або домашніх (версії розходяться) кинув фразу: "Мені потрібна сумка для сміття!". Василюк зміркував, що для операцій зі сміттям варто використати одноразові мішки й запропонував робити їх з поліетилену. Першим пластикові мішки для сміття став використовувати госпіталь міста Вінніпега. Перші мішки для сміття, призначені для приватних осіб, з'явилися в 1960-і роки. Нині однією з найважливіших проблем, які належить вирішувати людству, є утилізація сміття.

Мікрохвильова піч

Відомий дослідник Персі Спенсер, що отримав більше 120 патентів на винаходи, співробітник однієї з найбільших компаній світового військово-промислового комплексу Raytheon, випадково став творцем мікрохвильової печі. У 1945 році, незадовго до кінця Другої Світової війни, він проводив дослідження, що ставили своїм завданням поліпшити якість радарів. У момент досліду Спенсер пройшов перед працюючим випромінювачем і виявив, що шоколадний батончик у його кишені розплавився. Після серії експериментів була створена перша мікрохвильова піч, яка важила близько 400 кг. Її передбачалося використовувати в ресторанах, літаках і кораблях - там, де потрібно було швидко розігрівати їжу.

Булочки з родзинками

Взяти хоча б ті ж самі булочки з родзинками, випадково винайдені кухарем російського царя. Чи то в поспіху, чи то просто володіючи зайво широкою амплітудою руху, невдаха пекар перекинув в діжу діжку з родзинками. Спочатку бідолаха зблід від жаху, але зморшкуваті ягоди виловити з тесту було вже категорично неможливо.
Царю ця творчість сподобалося настільки, що кухаря навіть нагородили.


Создан 07 мая 2010  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
........
счетчик посещений
счетчик на сайт free counters Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання Українські традиції www.leleky.org Сайт для справжнього Українця Народний Оглядач Від свята до свята! Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм...