Бажаю всім злагоди і миру

Політична партія "Зелені". Звідки вони взялися ?

Так що це за політична сила і хто за нею стоїть ?Прогнімак и «зелень»

Разом з весняною травою позеленіли і столичні білборди - у квітні вулиці Києва заполонила зовнішня реклама раніше не відомої партії «Зелені». З оригінальних білбордів, виконаних у яскравих зелених кольорах, киян закликають всіляко берегти навколишнє середовище.
І робити багато інших корисних і правильних речей. Наступним кроком борці за зелену ідею організовали масовий захід на Майдані Незалежності. Вчора відбувся «Зелений день Європейського міста» за участю груп «ТІК», «Не ангели», Потапа і Насті Каменських. Загалом, все чинно і як треба. Будуть розповідати про важливість заощадження навколишнього середовища, екологічного виховання, збереження чистого Києва та столичних зелених зон. Головне гасло святкування - «Стань Зеленим - врятуй Україну!»
Такому сплеску активності зеленої тільки б радіти. Ну і нехай це вже дев'ята партія, яка декларує захист екології, але ж як активно працюють, скільки всього хорошого обіцяють робити! А вже екологічних проблем у нас - вистачить на сотню партій.
Але тут саме час поцікавитися, а хто ті герої, які вирішили взяти на себе нелегкий тягар рятувати українську і столичну природу? На офіційному сайті Мін'юсту зазначено, що партія «Зелені» засновано зовсім недавно - 16 жовтня 2008 року. Причому, з самого початку вона називалася «Воля» і була зареєстрована в Харкові на бізнесмена Геннадія Федоровського Анатолійовича. Але в кінці 2009 року глава партії покинув свій пост, а новим обрали відомого київського бізнесмена та чиновника Олександра Прогнімака. Тоді ж вона змінила свою назву і офіційно переїхала з Харкова до столиці.
Практика для України не нова - бізнесмен створює партію, проводить всі реєстрації в Мін'юсті, чекає, щоб структура «дозріла» для участі у виборах, а потім продає. Саме так своїми проектами обзавелися ті ж Арсеній Яценюк та В'ячеслав Кириленко.
Олександр Володимирович Прогнімак родом з Донецька, але вже довгий час живе і працює в Києві. Займається бізнесом, великий шанувальник мистецтва та старовини, проводить виставки, відкриває галереї. Але київська публіка більше знає його як начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Києві. Цей пост він зайняв у 2006 році, потрапивши у міськраду за списком Партії регіонів.

Сам охороняю, сам і рубаю

Здавалося б, що може бути більш логічним, ніж підстава головним київським борцем за природу зеленої партії? І от в чому проблема - екологи називають самого Олександра Прогнімака ворогом київських парків, скверів та заповідників. Адже за час перебування його на посаді в столиці пройшла широкомасштабна компанія з вирубки зелених зон для забудови.
Зникнення цілого гектара вікових сосен біля метро «Дарниця», «розпил» старого дубового алеї в парку імені Стуса, знищення парку відпочинку «Орлятко» у Солом'янському районі, вирубка дерев на території урочища «Горбачиха» - це лише короткий перелік.
Хоча після кожного скандалу прес-служба Олександра Прогнімака розсилає гнівні прес-релізи із засудженням дій невідомих ворогів природи. Справа в тому, що Держуправління охорони навколишнього середовища має подвійне підпорядкування - і міністерству, та КМДА. А тому, коли треба, Прогнімак «киває» на київську владу. Але сумнівно, що рішення про вирубку може пройти без відома керівника Держуправління охорони навколишнього середовища столиці.
Найскандальнішої з усіх екологічних творінь київської влади стала історія дерибану заповідника «Жуків Острів». Здавалося, людина, яка за службовим обов'язком повинен «кістьми лягти», а зберегти для киян заповідник, одним з перших відітнув там собі ділянку для вирубки й забудови.
У 2007 році голова постійної комісії Київради з питань екологічної політики Анатолій Коваленко оприлюднив розпорядження мера Черновецького від 26 грудня 2007 про дозвіл ТОВ «АВ-Медгруп» вирубувати дерева і забудовувати шість гектарів заповідної території. Згідно з розпорядженням, вирубати дозволялося 2179 «хворих» дерев, а на їх місці побудувати «реабілітаційно-оздоровчий центр».

Технологія визнання дерев хворими для вирубки добре відома і поширена в Україні. Це сама проста і надійна схема заощадити, адже офіційно пиляти дерева в містах дуже дорого і складно. Приміром, директор проектної групи «Архиматика» Олександр Попов стверджує, що вартість одного знищеного дерева складає від 2 до 10 тис. грн. в залежності від виду та стану кожного дерева, і, крім компенсації, забудовник повинен посадити певну кількість нових дерев.
А так - даєш чиновнику грошей, і сквер перетворюється на «хворий» або «сухостій», і видаляти його стає навіть корисно для природи. В іншому ж випадку за більш як 2 тис. дерев треба було платити від 4 до 20 мільйонів гривень!
Екологи відразу ж підняли крик і в судовому порядку спробували зберегти «Жуків Острів». Але це тільки відклало вирубку лісу, адже всі права компанії «АВ-Медгруп» та інших щасливчиків у підсумку Вищий господарський суд підтвердив.
Офіційно Олександр Прогнімак заперечує своє ставлення до «АВ-Медгруп». Але «Головком» перевірив цю інформацію і, виходячи з цього, можна припустити, що існує зв'язок київського чиновника з забудовником Жукового Острови.
Кінці у воду, та не до кінця.
Згідно з даними єдиного державного реєстру юридичних осіб України, засновником ТОВ «АВ-Медгруп» зараз виступає кіпрська компанія «ЕСЕМДЖІ Пропертіз ЛІМІТЕД». Зрозуміло, що доступ до засновників офшорних компаній в Україні отримати практично неможливо. А нинішній директор «АВ-Медгруп» Волков Богдан Григорович відомий лише тим, що в 2004 році був керівником департаменту в «Київенерго».
Але є таке товариство з обмеженою відповідальністю «Адвокатське бюро «Гембл». Засновником його є Олександр Прогнімак, а директором там довгий час був такий собі Мадраімов Сергій Садиковіч. Саме Мадраімов з 2005 по 2007 рік очолював «АВ-Медгруп». Саме тоді компанія й отримала землю на Жуковому острові.
Пан Прогнімак свого часу заснував ТОВ «Будматеріали», і як виявилось, Сергій Мадраімов і там був директором. Як бачимо, ці люди далеко не чужі одне для одного. Щоправда, знайти якусь детальну інформацію про те, хто ж такий цей Мадраімов поки не вдалося.
До речі, в минулому юридичною фірмою «Гембл» встигла покерувати ще одна цікава персона - Кунець Олена Анатоліївна. Зараз вона очолює засновану Прогнімак компанію - ТОВ «ЮРИДИЧНА ФІРМА« адвокатське бюро », а також числиться заступником голови партії «Зелені».


«Зелені» традиції

Не секрет, що Олександр Прогнімак має загальний арт-бізнес з відомим донецьким олігархом Сергієм Тарутою. Вони разом заснували ТОВ «АРТ ІНВЕСТ ГРУП». Свого часу Сергій Тарута вклався в екологічно політичний проект «ЕКО+25», з тріском провалився на виборах 2006 року. Схоже, що тепер і Прогнімак вирішив пограти з електоратом на екологічній тематиці. Та й технології вже давно розроблені і випробувані колегою по бізнесу.
Та ось тільки навіть за українськими мірками на всю країну розповідати про збереження екології Києва і України, а в реаліях робити все навпаки-це верх цинізму. Але хто про це думає, коли черговий консультант розповідає про досвід «Партії зелених» 1998 року і можливості прикрившись захистом природи провести до Верховної Ради або Київради своїх людей. Щоб там і далі дерибанити заповідники і «косити зелені» ...
Може, ми й не праві, а Олександр Прогнімак буде робити так, як у відповіді на питання журналістів про причини створення партії. «Ця ідея прийшла не спонтанно. Я вже кілька років працюю в екологічній сфері, займаючи посаду головного еколога Києва, та й у політиці не новачок. І якось само склалося (може бути, було уготовано понад), що в один прекрасний момент я усвідомив: усі свої екологічні та політичні знання і досвід необхідно перетворити на корисну дію, щоб допомогти своїй країні, яку люблю, встати на ноги», - розповів він в одному з останніх інтерв'ю.


Создан 17 мая 2010  Комментарии       
Всего 4, последний 6 лет назад
kolo-diy 25 ноя 2010 ответить
Да-а-а-а-а!!! Хоча ні чого дивного, як завжди. Мене, як музиканта та лідера гурту "КОЛО ДІЙ" бентежить ставлення "зірок" до природи, до міста в якому живемо ми, а не вони, бо вони живуть в інших вимірах. Хоч один коцерт в Київі пройшов під гаслом "без пива", "без горілки", "без паління". "Лялькам" при владі дають установки, і вони, як і потрібно "лялькам" їх вправно виконують. Музиканти нашого гурту, та ще багато однодумців працюють на повному ентузіазмі. Ми зараз готуємося до перших своїх гастролей, і екологія займає в нашіх планах не останнє місце. Мікроавтобус шукаємо на газу, посуд на концертах має бути тільки паперовий, в літку плануємо провести низку фестивалей з використанням сонячних батарей. Є ще купа ідей щодо екологічних сітуацій у столиці та містах нашої рідної Батьківщині. Ви молодці! Так тримати! Будемо раді допомогти в мистецьких питаннях! З повагою Павло Колодій!
evhen-shiyk 07 янв 2011 ответить
ПЗУ існує багато років і багато зробила для чого іще оден клон хватить людям вішати лапшу
   
matiyko 07 янв 2011 ответить
Так, я згідний.
Партія Зелених Українии була офіційно зареєстрована 24 травня 1991 року, а це значно раніше, ніж "Наша Україна", Партіїя Регіонів та БЮТики.
Але владі (читай владній партії) не вигідна ідеологія ПЗУ - ось вона і створює подібні клони.
На жодному телеканалі (крім "Тоніса") не показують "зелених", а якщо їх представники і "попадають" на 1+1 чи Інтер, то в титрах вони фігурть, як "ПРОСТО ЕКОЛОГИ", а не як члени ПАРТІЇ ЗЕЛЕНИХ УКРАЇНИ.
Юрій 31 мая 2011 ответить
Є Партія зелених, яка дбає про збереження і покращення екології на території країни, а є і "нові" зелені, які завдяки паперовій "зелені" лобіюють приватно-власницькі інтереси. Одним словом, клон вигідно привласнив собі відомий бренд партії, і займається популізмом. А фактично - вакханалією.
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
........
счетчик посещений
счетчик на сайт free counters Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання Українські традиції www.leleky.org Сайт для справжнього Українця Народний Оглядач Від свята до свята! Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм...