Бажаю всім злагоди і миру

Політична партія "Зелені". Звідки вони взялися ?

Так що це за політична сила і хто за нею стоїть ?Прогнімак и «зелень»

Разом з весняною травою позеленіли і столичні білборди - у квітні вулиці Києва заполонила зовнішня реклама раніше не відомої партії «Зелені». З оригінальних білбордів, виконаних у яскравих зелених кольорах, киян закликають всіляко берегти навколишнє середовище.
І робити багато інших корисних і правильних речей. Наступним кроком борці за зелену ідею організовали масовий захід на Майдані Незалежності. Вчора відбувся «Зелений день Європейського міста» за участю груп «ТІК», «Не ангели», Потапа і Насті Каменських. Загалом, все чинно і як треба. Будуть розповідати про важливість заощадження навколишнього середовища, екологічного виховання, збереження чистого Києва та столичних зелених зон. Головне гасло святкування - «Стань Зеленим - врятуй Україну!»
Такому сплеску активності зеленої тільки б радіти. Ну і нехай це вже дев'ята партія, яка декларує захист екології, але ж як активно працюють, скільки всього хорошого обіцяють робити! А вже екологічних проблем у нас - вистачить на сотню партій.
Але тут саме час поцікавитися, а хто ті герої, які вирішили взяти на себе нелегкий тягар рятувати українську і столичну природу? На офіційному сайті Мін'юсту зазначено, що партія «Зелені» засновано зовсім недавно - 16 жовтня 2008 року. Причому, з самого початку вона називалася «Воля» і була зареєстрована в Харкові на бізнесмена Геннадія Федоровського Анатолійовича. Але в кінці 2009 року глава партії покинув свій пост, а новим обрали відомого київського бізнесмена та чиновника Олександра Прогнімака. Тоді ж вона змінила свою назву і офіційно переїхала з Харкова до столиці.
Практика для України не нова - бізнесмен створює партію, проводить всі реєстрації в Мін'юсті, чекає, щоб структура «дозріла» для участі у виборах, а потім продає. Саме так своїми проектами обзавелися ті ж Арсеній Яценюк та В'ячеслав Кириленко.
Олександр Володимирович Прогнімак родом з Донецька, але вже довгий час живе і працює в Києві. Займається бізнесом, великий шанувальник мистецтва та старовини, проводить виставки, відкриває галереї. Але київська публіка більше знає його як начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Києві. Цей пост він зайняв у 2006 році, потрапивши у міськраду за списком Партії регіонів.

Сам охороняю, сам і рубаю

Здавалося б, що може бути більш логічним, ніж підстава головним київським борцем за природу зеленої партії? І от в чому проблема - екологи називають самого Олександра Прогнімака ворогом київських парків, скверів та заповідників. Адже за час перебування його на посаді в столиці пройшла широкомасштабна компанія з вирубки зелених зон для забудови.
Зникнення цілого гектара вікових сосен біля метро «Дарниця», «розпил» старого дубового алеї в парку імені Стуса, знищення парку відпочинку «Орлятко» у Солом'янському районі, вирубка дерев на території урочища «Горбачиха» - це лише короткий перелік.
Хоча після кожного скандалу прес-служба Олександра Прогнімака розсилає гнівні прес-релізи із засудженням дій невідомих ворогів природи. Справа в тому, що Держуправління охорони навколишнього середовища має подвійне підпорядкування - і міністерству, та КМДА. А тому, коли треба, Прогнімак «киває» на київську владу. Але сумнівно, що рішення про вирубку може пройти без відома керівника Держуправління охорони навколишнього середовища столиці.
Найскандальнішої з усіх екологічних творінь київської влади стала історія дерибану заповідника «Жуків Острів». Здавалося, людина, яка за службовим обов'язком повинен «кістьми лягти», а зберегти для киян заповідник, одним з перших відітнув там собі ділянку для вирубки й забудови.
У 2007 році голова постійної комісії Київради з питань екологічної політики Анатолій Коваленко оприлюднив розпорядження мера Черновецького від 26 грудня 2007 про дозвіл ТОВ «АВ-Медгруп» вирубувати дерева і забудовувати шість гектарів заповідної території. Згідно з розпорядженням, вирубати дозволялося 2179 «хворих» дерев, а на їх місці побудувати «реабілітаційно-оздоровчий центр».

Технологія визнання дерев хворими для вирубки добре відома і поширена в Україні. Це сама проста і надійна схема заощадити, адже офіційно пиляти дерева в містах дуже дорого і складно. Приміром, директор проектної групи «Архиматика» Олександр Попов стверджує, що вартість одного знищеного дерева складає від 2 до 10 тис. грн. в залежності від виду та стану кожного дерева, і, крім компенсації, забудовник повинен посадити певну кількість нових дерев.
А так - даєш чиновнику грошей, і сквер перетворюється на «хворий» або «сухостій», і видаляти його стає навіть корисно для природи. В іншому ж випадку за більш як 2 тис. дерев треба було платити від 4 до 20 мільйонів гривень!
Екологи відразу ж підняли крик і в судовому порядку спробували зберегти «Жуків Острів». Але це тільки відклало вирубку лісу, адже всі права компанії «АВ-Медгруп» та інших щасливчиків у підсумку Вищий господарський суд підтвердив.
Офіційно Олександр Прогнімак заперечує своє ставлення до «АВ-Медгруп». Але «Головком» перевірив цю інформацію і, виходячи з цього, можна припустити, що існує зв'язок київського чиновника з забудовником Жукового Острови.
Кінці у воду, та не до кінця.
Згідно з даними єдиного державного реєстру юридичних осіб України, засновником ТОВ «АВ-Медгруп» зараз виступає кіпрська компанія «ЕСЕМДЖІ Пропертіз ЛІМІТЕД». Зрозуміло, що доступ до засновників офшорних компаній в Україні отримати практично неможливо. А нинішній директор «АВ-Медгруп» Волков Богдан Григорович відомий лише тим, що в 2004 році був керівником департаменту в «Київенерго».
Але є таке товариство з обмеженою відповідальністю «Адвокатське бюро «Гембл». Засновником його є Олександр Прогнімак, а директором там довгий час був такий собі Мадраімов Сергій Садиковіч. Саме Мадраімов з 2005 по 2007 рік очолював «АВ-Медгруп». Саме тоді компанія й отримала землю на Жуковому острові.
Пан Прогнімак свого часу заснував ТОВ «Будматеріали», і як виявилось, Сергій Мадраімов і там був директором. Як бачимо, ці люди далеко не чужі одне для одного. Щоправда, знайти якусь детальну інформацію про те, хто ж такий цей Мадраімов поки не вдалося.
До речі, в минулому юридичною фірмою «Гембл» встигла покерувати ще одна цікава персона - Кунець Олена Анатоліївна. Зараз вона очолює засновану Прогнімак компанію - ТОВ «ЮРИДИЧНА ФІРМА« адвокатське бюро », а також числиться заступником голови партії «Зелені».


«Зелені» традиції

Не секрет, що Олександр Прогнімак має загальний арт-бізнес з відомим донецьким олігархом Сергієм Тарутою. Вони разом заснували ТОВ «АРТ ІНВЕСТ ГРУП». Свого часу Сергій Тарута вклався в екологічно політичний проект «ЕКО+25», з тріском провалився на виборах 2006 року. Схоже, що тепер і Прогнімак вирішив пограти з електоратом на екологічній тематиці. Та й технології вже давно розроблені і випробувані колегою по бізнесу.
Та ось тільки навіть за українськими мірками на всю країну розповідати про збереження екології Києва і України, а в реаліях робити все навпаки-це верх цинізму. Але хто про це думає, коли черговий консультант розповідає про досвід «Партії зелених» 1998 року і можливості прикрившись захистом природи провести до Верховної Ради або Київради своїх людей. Щоб там і далі дерибанити заповідники і «косити зелені» ...
Може, ми й не праві, а Олександр Прогнімак буде робити так, як у відповіді на питання журналістів про причини створення партії. «Ця ідея прийшла не спонтанно. Я вже кілька років працюю в екологічній сфері, займаючи посаду головного еколога Києва, та й у політиці не новачок. І якось само склалося (може бути, було уготовано понад), що в один прекрасний момент я усвідомив: усі свої екологічні та політичні знання і досвід необхідно перетворити на корисну дію, щоб допомогти своїй країні, яку люблю, встати на ноги», - розповів він в одному з останніх інтерв'ю.


Создан 17 мая 2010  Комментарии       
Всего 4, последний 5 лет назад
kolo-diy 25 ноя 2010 ответить
Да-а-а-а-а!!! Хоча ні чого дивного, як завжди. Мене, як музиканта та лідера гурту "КОЛО ДІЙ" бентежить ставлення "зірок" до природи, до міста в якому живемо ми, а не вони, бо вони живуть в інших вимірах. Хоч один коцерт в Київі пройшов під гаслом "без пива", "без горілки", "без паління". "Лялькам" при владі дають установки, і вони, як і потрібно "лялькам" їх вправно виконують. Музиканти нашого гурту, та ще багато однодумців працюють на повному ентузіазмі. Ми зараз готуємося до перших своїх гастролей, і екологія займає в нашіх планах не останнє місце. Мікроавтобус шукаємо на газу, посуд на концертах має бути тільки паперовий, в літку плануємо провести низку фестивалей з використанням сонячних батарей. Є ще купа ідей щодо екологічних сітуацій у столиці та містах нашої рідної Батьківщині. Ви молодці! Так тримати! Будемо раді допомогти в мистецьких питаннях! З повагою Павло Колодій!
evhen-shiyk 07 янв 2011 ответить
ПЗУ існує багато років і багато зробила для чого іще оден клон хватить людям вішати лапшу
   
matiyko 07 янв 2011 ответить
Так, я згідний.
Партія Зелених Українии була офіційно зареєстрована 24 травня 1991 року, а це значно раніше, ніж "Наша Україна", Партіїя Регіонів та БЮТики.
Але владі (читай владній партії) не вигідна ідеологія ПЗУ - ось вона і створює подібні клони.
На жодному телеканалі (крім "Тоніса") не показують "зелених", а якщо їх представники і "попадають" на 1+1 чи Інтер, то в титрах вони фігурть, як "ПРОСТО ЕКОЛОГИ", а не як члени ПАРТІЇ ЗЕЛЕНИХ УКРАЇНИ.
Юрій 31 мая 2011 ответить
Є Партія зелених, яка дбає про збереження і покращення екології на території країни, а є і "нові" зелені, які завдяки паперовій "зелені" лобіюють приватно-власницькі інтереси. Одним словом, клон вигідно привласнив собі відомий бренд партії, і займається популізмом. А фактично - вакханалією.
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
........
счетчик посещений
счетчик на сайт Дрогобич Інфо free counters Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання Украинское и российское радио в Интернете Українські традиції Расстояние между городами www.leleky.org Сайт для справжнього Українця Народний Оглядач Від свята до свята! ДрогобичТорг Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Сервер поздоровлень, побажань та привітань Українські пісні ЛОДТРК Фото Планета Радио Твоє Радіо (Дрогобич) онлайн